Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju, Italija ima že zlato in srebrno medaljo

Na Švedskem se je v ponedeljek, 4. februarja, začelo svetovno prvenstvo v alpskem smučarju, ki se bo nadaljevalo do 17. februarja, ko bodo kot zadnji na vrsti najboljši slalomisti na svetu. Najboljši smučarke in smučarji tekmujejo v Åreju, doslej pa imajo za sabo že dve preizkušnji. V torek, 5., februarja, so s superveleslalomom začele ženske, na koncu pa je bila najhitrejša Američanka Mikaela Shiffrin (1:04.89), ki je tako že prvi dan tekmovanja osvojila zlato kolajno in postala svetovna prvakinja. Za Shiffrinovo je to že četrti naslov svetovne prvakinje, prvi v tej disciplini, saj je bila pred trem trikrat zlata v slalomu. Samo za dve stotinki je za Američanko zaostala Italijanka Sofia Goggia (o1:04.91), tretja pa je bila Švicarka Corinne Suter. Med najboljših deset so se uvrstile še italijanske smučarke Nadia Fanchini (5. mesto),  Francesca Marsaglia (7. mesto) in Federica Brignone (10. mesto), Slovenka Ilka Štuhec, aktualna svetovna prvakinja v smuku, pa se je morala zadovoljiti z 8. mestom. Za zmagovalko je zaostala 26 stotink. Naslednji dan, 6. februarja, so se v superveleslalomu pomerili še moški, sreča pa se je nasmehnila italijanskemu reprezentantu Dominiku Parisu (1:24.20), ki je bil za 9 stotink hitrejši od Francoza Johana Clareyja in Avstrijca Vincenta Kriechmayra. Med prvo deseterico sta bila še dva člana italijanske reprezentance, in sicer Christof Innerhofer na četrtem mestu in Mattia Casse na osmem. Slovenec Martin Čater si je s časom 1:24.79 zagotovil končno trinajsto mesto. Danes sta bila na vrsti treninga smuka, jutri pa se bodo smučarke pomerile v kombinaciji (smuk + slalom).
Italija je tako že izboljšala izkupiček s prejšnjega SP v St. Moritzu v Švici leta 2017, ko je osvojila eno samo bronasto kolajno.