Kupe z evropskimi volitvami bomo 8. an 9. junija v desetih kamunih v obmejnem pasu na Videnskem volil an za župane an občinske svetnike. Samuo v treh primierih je telkrat an sam kandidat al kandidatka: tuole je ratalo v Prapotnem, Naborjetu – Ovčji vasi an Reziji, kjer bo moglo iti volit malomanj 40 % voliucu, de na pride komisar. Vsi tarje kandidati so v telih krajih že seda župani. V drugih kamunih – v Špietre, Podbuniescu, Sv. Lenartu, Garmaku, Sriednjem, Ahtnu an Bardu –  sta po dva kandidata al pa celuo tarje. Vse kupe bo v naših kamunih 18 županskih kandidatu an 21 list za občinske svete. Dolzdol moreta prebrat, duo so.

AHTEN / ATTIMIS

KANDIDAT: Maurizio Malduca

PER ATTIMIS: Jessica Biasizzo, Valter Cescatti, Sergio Cuffolo, Emanuele D’Agostino, Agostino Ferrari detto Daniele, Denis Guiatti, Linda Munini, Manuela Pasut, Barbara Poiana, Maria Luisa Pontelli, Sandro Rocco, Federica Visentin.

.

KANDIDATKA: Valentina Piccinno

ATTIMIS CHE AMO: Veronica Petrichiutto, Cristina Casarsa, Vanessa Marin, Alice Scubla, Lucia Zadro, Gaetano Capasso, Riccardo Petrigh, Claudio Nimis, Giacomo Mingone.

 

BARDO / LUSEVERA

KANDIDAT: Igor Cerno


 

 

 

 

 

PER LA VALLE – ATTIVA DINAMICA VERDE: Arianna Giorgione, Camilla Tuccillo, Denis Pascolo,   Donatello Mizza, Ilaria Barcella, Leonardo Cerno, Loris Cher, Marina Gelleni.

 

 

 

 

 

KANDIDAT: Mauro Pinosa

ALTA VAL TORRE – PINOSA SINDACO: Amato De Monte, Roberto Miconi, Tiziano Cher, Nadia Iacolutti, Marzia Cesare, Alex Molaro, Serena Baruffini, Andrea Degani, Flavio Coletto, Adriano Beppino De Bellis.

GARMAK / GRIMACCO

KANDIDAT: Fabio Bonini

IMPEGNO PER GRIMACCO:
Valerio Bergnach, Mariucci Bucovaz, Dora Ciccone, Donatella Ruttar, Andrea Trusgnach, Alessandro Vogrig, Stefania Rucli.
.

KANDIDAT: David Iurman

INSIEME PER GRIMACCO: Patrizia Pauletig, Marco Marinig, Luisa Gus, Marco Canalaz, Martina Tomasetig, Andrea Scuderin, Gabriele Chialchia, Piero Chiabai, Daniela Vogrig, Egidio Trusgnach.

 

KANDIDAT: Giovanni Francesco Peduto

SIAMO GRIMACCO: Liliana Scuderin, Ilaria Vogrig, Claudio Vogrig, Gianfranco Margutti, Sergio Cumini, Luca Floreancig, Lucia Fon, Sabina Cesaratto.

NABORJET - OVČJA VAS / MALBORGHETTO - VALBRUNA

KANDIDAT: Boris Preschern

UN COMUNE PER TUTTI:Maurizio Bait, Giulia Kandutsch, Massimo Rossetto, Beatrix Jannach, Antonietta Santosuosso in Da Rugna detta Antonia, Igor Longhini, Arianna Stocco, Marisa Piussi, Alessandro Buzzi, Alessandro Vuerich.

PODBUNIESAC / PULFERO

 

KANDIDAT: Mario Cernoia

 

LISTA CIVICA PULFERO BENE COMUNE: Victoria Chiuch, Leila Fedele, Gabriele Lamanna, Emanuele Manzini, Emanuel Oian, Matteo Samuel Filippo Parillaud, Ester Saccù, Monica Saccù.

 

KANDIDAT: Camillo Melissa

INSIEME PER PULFERO: Anna Giulia Brescon, Anna Emilia Cedarmas, Patrick Chiuch, Allessandra De Santis, Pamela Fedrizzi, Mauro Gubana, Gilberto Marseu, Mario Miscoria.

 

 

UNITI PER PULFERO: Renato Bianchini, Giancarlo Camarda, Giuliano Cernet, Giuliano Citti, Vania Marzioni, Elena Moschioni, Gianni Piantadosi.

PRAPOTNO / PREPOTTO

KANDIDATKA: Maria Clara Forti

 

PREPOTTO PER TUTTI Anna Maria Bordon, Valter Codromaz, Filippo Desabbata, Elvis Giglio, Daniela Maiero, Barbara Pascoli, Fulvio Perrone, Gianni Petrussa, Lucrezia Pontoni, Sebastiano Sommariva.

REZIJA / RESIA

KANDIDATKA: Anna Micelli

 

VOTA RESIA: Carmela Barile, Giovanni Casapulla, Fabio Copetti, Giulano Fiorini, Valentina Lorenzi, Daniela Marina Negro, Arianna Siega, Bruno Tosoni.

SRIEDNJE / STREGNA

 

KANDIDAT: Luca Postregna

 

STREGNA MIGLIORE: Caterina Dugaro, Franco Simoncig, Amedeo Vuch, Renato Marcon, Claudio Garbaz, Zeno Tami, Maria Fernanda Pardini, Edi Zufferli, Sonia Brigandì, Matteo Lago.

 

 

 

KANDIDAT: Ivan Blasutto

VIVA SAN MARCO: Eva Golles, Mariagiulia Pagon, Stefano Zanuttig, Massimiliano Cernoia, Paolo David, Luisa Zobele, Federico Morandini.

SV. LENART / SAN LEONARDO

KANDIDATKA: Erica Snidarcig

SAN LEONARDO CIVICA: Michela Predan, Marco Clinaz, Paolo Crucil, Federica Obit, Martin Mamusa, Alan Nauta, Franco Chiarandini, Mara Peressutti, Alicia Copetti, Luisa Zamparutti, Lorena Di Valentin, Jezabel Hlede.

 

 

KANDIDAT: Antonio Comugnaro

UNITI PER SAN LEONARDO: Diego Antoniazzi, Samuele Busatto, Tiziana Casanova Panzon, Jordana Maree Cernotta, Tatiana Chiabai, Giovanni Ciccone, Kevin Magnan, Paolo Oviszach, Massimo Pertoldi, Romeo Pontoni, Ivan Ruttar.

INSIEME PER SAN LEONARDO: Michela Carlig, Daniele Cettolo, Silvia Clemencig, Silvano Clinaz, Michela Fasolo, Fabio Leonardi, Emanuele Massera, Stefano Messere, Marco Susani.

ŠPIETAR / SAN PIETRO AL NATISONE

KANDIDAT: Flavio Cumer

 

 

 

 

 

CONSENSO CIVICO: Matteo Guion, Joelle Dorbolò, Michele Vicenzutti, Barbara Crucil, Alicia Haydee Fraschini, Gianandrea Dorgnach, Maria Leonarda Deledda, Matteo Blasutig, Rossella Onesti, Grace Zurlo, Andrea Venturini, Francesco Chiabai.

 

PROSPETTIVA COMUNE: Michele De Toni, Stefano Cernoia, Claudia Strazzolini, Mattia Sittaro, Dora Ciccone, Marco Domenis, Dragica Mijatovic, Francesco Iussa, Marina Pocovaz.

 

KANDIDAT: Cesare Pinatto

 

 

 

 

 

 

 

RINNOVAMENTO NUOVA SAN PIETRO: Daniele Barbiani, Nicolò Bernardis, Sonia Borghese, Elena Chiabudini, Bruno Coren, Cathy Crisetig, Desireè Della Dora Gullion, Lorenzo Iussa, Nicola Meneghin, Serghei Schingaro, Gessica Snidaro, Nicola Sturam.