Fotogalerija: na odbojkarskem EP v Ljubljani Slovenija klonila proti Rusiji

Slovenskim odbojkarjem v ljubljanskih Stožicah kljub podpori polne dvorane navijačev ni uspel podvig proti občutno boljši Rusiji, ki je tako nepremagana sklenila kvalifikacijski del letošnjega Evropskega prvenstva in osvojila prvo mesto. V osmini finala bo Rusija v soboto, 21. septembra, v Ljubljani igrala proti Grčiji, Slovenija pa se bo kot drugouvrščena v skupini C spopadla z Bolgari, ki so v skupini A osvojili tretje mesto. Tekma bo vedno v soboto. Zmagovalca teh dvobojev se bosta nato pomerila v četrtfinalu (v ponedeljek, 23., v Ljubljani).
Italija, ki je sinoči izgubila proti Franciji in tako kvalifikacije zaključila na drugem mestu v skupini, bo v nedeljo, 22., v osmini finala igrala proti Turčiji, v soboto pa se bodo Francozi spopadli s Finsko, ki so si z včerajšnjo zmago zagotovili preboj v drugi del prvenstva.
Spodaj si lahko ogledate nekaj posnetkov z zadnjega kroga kvalifikacij v Stožicah, kjer sta bili na sporedu tekmi med Slovenijo in Rusijo oziroma Turčijo in Finsko.