Ekipa Dvojezične nižje srednje šole Pavla Petričiča iz Špetra se je še enkrat uvrstila na državni finale v šahu. Angelica Rubin, Margherita Pozzati, Andrea Sdraulig, Leonardo Dotta in Alessia Blasutig, ki jih je vodil učitelj Matjaž Pintar, ki že dolga leta vodi šolski šahovski krožek, so tako med 10. in 13. majem nastopili v Montesilvanu. Tam so v štirih dneh odigrali sedem tekem (dosegli so dve zmagi, na eni tekmi pa so remizirali), tako da so bili na koncu med sedemintridesetimi ekipami dvaintrideseti. Naj navedemo še posamezne uvrstitve mladih šahistov (glede na šahovnico): Angelica Rubin je bila 26., Margherita Pozzati 22., Andrea Sdraulig je bil 32., Leonardo Dotta 6., Alessia Blasutig pa se je uvrstila na 19. mesto. Z izkušnjo so bili vsekakor zadovoljni, saj je bil njihov cilj doseči vsaj eno ekipno zmago, poleg tega pa so imeli tudi dovolj časa, da so si ogledali tudi Montesilvano, L’Aquilo, Pescaro in še druge kraje v okolici. Mlade šahiste dvojezične šole čaka zdaj še eno tekmovanje, in sicer v nedeljo, 27. maja, v Čenti.

Kaj so o državnem finalu v Montesilvanu povedali mladi šahisti dvojezične šole, pa lahko preberete v tiskani izdaji Novega Matajurja, ki je izšla 23. maja.