Roglič se je povzpel na drugo mesto na španski Vuelti

Na kolesarski dirki po Španiji, Vuelti, je bila danes na sporedu zahtevna gorska etapa. Slovenski as Primož Roglič je z izvrstno predstavo potrdil, da je favorit za končno zmago. Z drugim mestom v sedmi etapi – osvojil jo je Valverde v šprintu, potem ko je glavnina (oziroma najboljši v njej) nekaj km pred ciljem ujela še zadnja ubežnika – pa se je tudi povzpel na drugo mesto v skupnem seštevku. Za prvouvrščenim Angelom Lopezom, ki je z današnjim tretjim mestom prevzel rdečo majico vodilnega, pa zaostaja le šest sekund. Tretji je na skupni lestvici Valverde, četrti je Quintana, peti Majka. Na odličnem šestem mestu, 2 minuti in 36 sekund za vodilnim, je mladi slovenski kolesar Tadej Pogačar, ki je leta 2016 v Špetru osvojil dirko Gran premio Valli del Natisone. Pogačar je z 20 leti najmlajši kolesar na Vuelti, med profesionalnimi kolesarji nastopa prvo leto, prav tako pa se prvič preizkuša na tritedenski etapni dirki.