Šahisti dvojezične šole 21. na državnem prvenstvu, Angelica Rubin sedma na prvi šahovnici

Kot smo že poročali, je bilo v Policoru pri Materi v Bazilikati od 9. do 12. maja državno šolsko šahovsko prvenstvo, na katerem je nastopila tudi mešana ekipa dvojezične nižje srednje šole iz Špetra. Giorgia Chiabai, Angela Sossi, Tommaso Dinoni in kapetanka Angelica Rubin so se po sedmih krogih uvrstila na 21. mesto med petintridesetimi ekipami v kategoriji Dečki/Deklice (Ragazzi). Predstavniki Dvojezične šole Pavla Petričiča so se na prvenstvu pomerili z vrstniki iz šol Marrubiu (Sardinija), Satriano di Lucania (Bazilikata), Falcone Borsellino iz Terama v Abrucih, Lauria Giovanni 23. (Bazilikata), De Amicis Dizonno (Apulija), Spoltore (Abruci) in Lauria Lentini (Bazilikata). Zmagali so trikrat, enkrat pa so remizirali. Najtrši oreh je bila zanje sardinska ekipa Marrubiu, ki je prvenstvo zaključila na petem mestu in je bila tudi edina proti kateri niso osvojili niti točke.
Med posamezniki se je še posebno izkazala Angelica Rubin, ki je bila na koncu sedma na prvi šahovnici (zmagala je petkrat, enkrat pa remizirala), Tommaso Dinoni je bil 21. na drugi šahovnici, Angela Sossi 25. na tretji, Giorgia Chiabai pa 9. na četrti. V ženskem delu tekmovanja je v tej kategoriji (Deklice) 12. mesto osvojila ekipa večstopenjske šole z Opčin, ki je nastopila tudi na turnirju za osnovnošolke, kjer se je uvrstila na odlično peto mesto. Med kadetinjami pa je našo deželo predstavljala Večstopenjska šola iz Doberdoba, ki je prvenstvo zaključila celo na četrtem mestu.
Na finalu v Bazilikati so nastopili tudi predstavniki slovenskih višjih srednjih šol iz Trsta in Gorice. V kategoriji naraščajnikov (allievi) sta v ekipi goriške šole Gregorčič igrala tudi Benečana Stefano Coren (14. na tretji šahovnici s tremi zmagami in dvema remijema) in Peter Tull (petnajsti na četrti šahovnici s tremi zmagami). Njuna ekipa je tekmovanje zaključila na 31. mestu, ekipa tržaškega liceja Prešeren pa na petnajstem. Med naraščajnicami je tržaški zavod Žiga Zois osvojil 19., ekipa Franceta Prešerna pa 28. mesto.