Triindvajsetletni slovenski kolesar Matej Mohorič, član ekipe Barhain Merida, je junak desete etape letošnje dirke po Italiji. Na cilju najdaljše letošnje etape, ki je “roza karavano” pripeljala od Penneja do Gualda Tadina, je bil Mohorič v šprintu hitrejši od moštvenega kolega, Nemca Nica Denza, s katerim sta proti koncu etape pobegnila glavni skupini. Zmaga na etapi italijanskega Gira je doslej najprestižnejši uspeh mladega slovenskega kolesarja, ki je pred leti že osvojil svetovni naslov v kategoriji mladincev in U23, profesionalec pa je od leta 2013. Zmagal je tudi na eni etapi dirke po Španiji. Pred Mohoričem so na italijanski “roza pentlji” že slavili etapno zmago še Jan Polanc (dvakrat), Luka Mezgec (v sprintu zadnje etape v Trstu leta 2014, kar je bila tudi prvi slovenski uspeh na Giru) in Primož Roglič.

Roza majica letošnje kolesarske dirke po Italiji pa trenutno še vedno pripada Yatesu. Jutri bo na vrsti enajsta etapa, katere start bo v kraju S. Maria degli Angeli, cilj pa v Osimu.