Slovenka Meta Horvat mladinska svetovna prvakinja v slalomu, Lara Della Mea na petem mestu

V ladinski dolini Fassa, kjer v teh dneh poteka mladinsko svetovno prvenstvo v alpskem smučanju (namenjeno je tekmovalkam in tekmovalcem, starim od 15 do 20 let), se je v ženskem slalomu na najvišje mesto zavihtela Slovenka Meta Horvat, ki je imela odlično izhodišče za zmago že na včerajšnjem (19. februarja) veleslalomu, ko je bila po prvem teku prva, a je nato v drugem odstopila. Tudi danes je bila po prvem teku v vodstvu, vendar je pritisk zdržala tudi v drugem in se tako zasluženo veselila naslova mladinske svetovne prvakinje. Na koncu je bila za 89 stotink hitrejša od Švicarke Aline Danioth, tretja pa je bila Švedinja Elsa Haakansson Fermbaeck. Zelo blizu stopničk za zmagovalke, je bila še ena Slovenka, Neja Dvornik, ki se je sicer z 10. mesta prebila na četrto, za tretjeuvrščeno pa je zaostala pičlih pet stotink. Najboljša Italijanka je bila Lara Della Mea iz Kanalske doline (njena prababica pa je bila iz Hrastovijega), ki se je morala zadovoljiti s petim mestom. Naj še dodamo, da je v slalomu v dresu slovenske reprezentance nastopila tudi zamejska smučarka Katrin Don, ki pa ni zaključila prve vožnje. V dolini Fassa je bil danes na sporedu tudi moški smuk, v katerem pa ne Slovenci ne Italijani niso dosegli vidnejših uvrstitev.