SP v alpskem smučanju: za Slovenijo še srebro Hadalina, za Italijo pa bron v ekipnem tekmovanju, ki se ga je veselila tudi Lara Della Mea iz Žabnic

Na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju, ki te dni poteka v švedskem Åreju (začelo se je 4. februarja, zaključilo pa se bo 17.) so na vrsti še štiri preizkušnje, moški in ženski veleslalom (danes) ter obe slalomski tekmi. Prvenstvo je bilo doslej zelo uspešno tako za Slovenijo kot za Italijo, saj sta obe reprezentanci izboljšali izkupiček s prejšnjega tekmovanja pred dvema letoma v Švici, ko sta osvojili eno zlato oziroma eno bronasto odličje. Slovenija se je po zlati kolajni Ilke Štuhec v nedeljo, 10. februarja, dan kasneje veselila naslova svetovnega podprvaka, ki ga je dan kasneje v alpski kombinaciji osvojili Štefan Hadalin. Po 30. mestu v smuku je bil najhitrejši v slalomu in si je tako prismučal nepričakovano srebrno kolajno. To je bila prva slovenska kolajna na svetovnih prvenstvih v moški konkurenci po letu 2001, ko je na zmagovalnih stopničkah stal Mitja Kunc. Sicer ima Slovenija v skupnem seštevku že triindvajset odličij s svetovnih prvenstev v alpskem smučanju, od katerih pa so jih le pet osvojili moški. Rekorderka po številu kolajn pa je seveda Tina Maze, ki je na svetovnih prvenstvih osvojila kar devet kolajn, štiri zlate in pet srebrnih.

Italijansko veselje (Foto: Jan M Lundahl)

Italija pa ima na letošnjem SP na Švedskem eno zlato, eno srebrno in eno bronasto kolajno. Naslova svetovnega prvaka v superveleslalomu se je 6. februar veselil Dominik Paris, dan prej pa je bila v tej disciplini v ženski konkurenci srebrna Sofia Goggia.

V torek, 12., pa je Italija osvojila tretje mesto v paralelnem ekipnem tekmovanju.

Italijansko ekipo so sestavljali Irene Curtoni, Lara Della Mea, Simon Maurberger in Alex Vinatzer, rezervi pa sta bila Marta Bassino in Riccardo Tonetti. Kolajne so se veselili tudi v naši deželi, saj je smučarka Lara Della Mea iz Žabnic, korenine pa ima tudi v Benečiji, in sicer v Hrastovijem.

V skupnem seštevku po številu odličij je na letošnjem SP trenutno na prvem mestu Švica, Italija je tretja, Slovenija pa četrta.